Spotkajmy się w bibliotece …z pisarzem Bogusławem Michalcem

Dnia 28 listopada 2016 gościł w naszym Gimnazjum Bogusław Michalec.

Jest on poetą, twórcą książek dla dzieci, autorskich przewodników, autorem  piosenek i opowiadań. W 2008 roku za publikację „Polska ginąca” otrzymał nagrodę  im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” przyznawanej za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.

Uczniowie klas gimnazjalnych stali się świadkami wywiadu z Bogusławem Michalcem, który przeprowadzał Wojciech Patrzyk. Dowiedzieli się, że pisarz urodził się w Gorlicach, ukończył tamtejsze liceum a obecnie mieszka w Krakowie. Usłyszeli opowieści o pracy w szkolnej gazetce i pierwszych próbach pisarskich. Autor udzielał rad dotyczących  rozpoczęcia przygody z pisarstwem i wszystkich zachęcał do tworzenia. Uczniów zaskoczył sposób pracy autora nad przewodnikiem po południowych Włoszech. Okazało się, że praca pisarza to nie tylko siedzenie przy biurku ale może być wielką przygodą.

Response code is 400