Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach

Dnia 7 stycznia 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się koncert kolędowo – noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Siedlisk. Od Wielu lat koncert organizowany jest przy współudziale szkolnego zespołu teatralnego „Marionetka”. Opiekunki teatrzyku – p. Anna Motyka i Renata Rzepka opracowały scenariusz koncertu, a poprowadzili go uczniowie: Elżbieta Fryczek, Gabriela Rymek oraz Kacper Semla. Uczniowie przybliżyli licznie zgromadzonej publiczności zwyczaje i obrzędy związane z okresem bożonarodzeniowym nie  tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Takie coroczne kolędowanie integruje lokalną wspólnotę, zaszczepia miłość do muzyki oraz budzi szacunek do kultury i tradycji.

foto dzięki uprzejmości Pani Żanety Framęga (CK Bobowa) oraz Pana Jacka Kierońskiego (Bobowa24)

Response code is 400