Konkurs Pięknego Czytania – etap szkolny

Dnia 17 stycznia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas V, VI, VII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Do konkursu, przystąpili uczestnicy wyłonieni w klasowych eliminacjach. Byli to: Anita Fryczek, Aleksandra Laskowska, Daria Ligęza, Natalia Marszał ze szkoły podstawowej oraz Wiktoria Fryczek, Gabriela Rymek, Oliwia Górska, Karolina Madej, Kacper Pruś, Gabriela Ligęza, Martyna Michalik, Karolina Rafa z gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu ulubionej książki, zawierającego opis i dialog. Ocenie podlegały: dykcja, interpretacja tekstu, zachowanie limitu czasu (do 3 minut). Uczestników oceniało jury w składzie: Monika Kopiec z Biblioteki Publicznej w Siedliskach, Krystyna Karp, Krystyna Stec- Rafa- nauczycielki języka polskiego oraz Magdalena Przetacznik z biblioteki szkolnej.

Decyzją jury zwyciężczynią konkursu w kategorii klas V- VII została Daria Ligęza oraz Aleksandra Laskowska, zaś w kategorii klas gimnazjalnych Wiktoria Fryczek. Będą one reprezentować naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Krakowie.

Nagrodzeni zostali również Aleksandra Laskowska (II miejsce) i Anita Fryczek (III miejsce) w kategorii klas V- VII oraz Kacper Pruś (II miejsce), Karolina Rafa (III miejsce) i Gabriela Rymek (wyróżnienie) w kategorii klas gimnazjalnych.

Dnia 18 stycznia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I- IV szkoły podstawowej. Zasady konkursu były takie same. Do konkursu  zakwalifikowali się: Franciszek Bajorski, Zuzanna Ligęza, Dawid Barczyk, Judyta Urbanek, Alicja Obrzut, Hubert Hadała, Nicola Barczyk, Karolina Orłowska, Emilia Sowa, Karolina Job. Uczestników oceniało jury w składzie: Monika Kopiec z Biblioteki Publicznej w Siedliskach, Małgorzata Laskowska, Anna Motyka, Renata Rzepka- nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz Magdalena Przetacznik z biblioteki szkolnej. Nauczyciele nie oceniali swoich uczniów.

Zwycięzcą konkursu w kategorii klas I-II został Franciszek Bajorski, zaś w kategorii klas III- IV Karolina Orłowska. Będą oni reprezentować naszą szkołę w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Krakowie.

Nagrodzeni zostali również Judyta Urbanek (II miejsce w kategorii klas I- II), Hubert Hadała oraz Karolina Job (II miejsce w kategorii klas III- IV)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknego czytania przygotowanych tekstów

DSC_7608.jpgDSC_7609.jpgDSC_7611.jpgDSC_7613.jpg
DSC_7614.jpgDSC_7616.jpg20180118_093334.jpg20180118_093338.jpg20180118_093344.jpg20180118_093352.jpg
20180118_093406.jpg