Dzień pełen wrażeń … w Krakowie

W piątek 25 maja klasa 5 wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Była to dość nietypowa wyprawa, bo pojechaliśmy pociągiem. Niektórzy – pierwszy raz w życiu J Celem naszej podróży był Ogród Doświadczeń w Krakowie, ale najpierw odbyliśmy krótki spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy krakowski rondel, czyli Barbakan oraz Bramę Floriańską. Następnie przeszliśmy słynną ulicą Floriańską w stronę Rynku. Szybko obliczyliśmy powierzchnię tego jednego z największych średniowiecznych rynków w Europie. Pani Elżbieta Ligęza, nasza pani od matematyki sprawdziła wynik 😉 W kościele mariackim podziwialiśmy piękne gotyckie wnętrze i ołtarz Wita Stwosza, wpierw jednak musieliśmy wymienić naszej pani od historii (p. Barbara Sowa) cechy architektury gotyku widoczne w świątyni. Potem była wspólna fotografia pod „Adasiem”, czyli pomnikiem Adama Mickiewicza. Przeszliśmy przez Sukiennice podziwiając bogatą ofertę pamiątek, a pani Barbara Sowa, która nas oprowadzała, pokazała nam nóż zawieszony tam na pamiątkę legendy o dwóch braciach budowniczych wież kościoła mariackiego. Punktualnie o godz. 11 mieliśmy okazję usłyszeć hejnał oraz zobaczyć w uchylonym oknie błyszczącą złotem w słońcu trąbkę hejnalisty. Dostrzegł nas z wysoka i pomachał do nas J

Kolejną atrakcją była podróż tramwajem do Ogrodu Doświadczeń, gdzie czekało nas zwiedzanie i gra terenowa. Spędziliśmy tam przeszło dwie godziny. Najpierw podzieleni na dwie grupy pod kierunkiem instruktorów braliśmy udział w grze „W poszukiwaniu zaginionej szkatułki”. Rozwiązywaliśmy zadania z fizyki J , kompasem wyznaczaliśmy kierunek poszukiwań i w nagrodę dostawaliśmy fragmenty mapy. Na końcu, złożona z kawałków mapa, pokazała nam miejsce ukrycia skarbu. Dotarliśmy do celu równocześnie! Następnie pani przewodnik oprowadzała nas po Ogrodzie i wyjaśniała zasady działania różnych urządzeń, w czym wspierał ją pan Grzegorz Bogusz, nasz przyszły nauczyciel fizyki i chemii. Zmęczeni, zatrzymaliśmy się jeszcze na krótki odpoczynek i posiłek – drugie śniadanie na trawie J

Ta wycieczka zaskoczyła nas jeszcze jednym niesamowitym wydarzeniem. W Galerii Krakowskiej spotkaliśmy słynnych youtuberów. Byli tam Blowek, Stuu i Ola. Lepszego wyjazdu nie można już było sobie wymarzyć. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy już rodzicami do domów. W wyprawie do Krakowa towarzyszyli nam opiekunowie: pani Elżbieta Ligęza, pan Grzegorz Bogusz i pani Barbara Sowa, która tę wycieczkę zorganizowała.

IMG_2001.jpgIMG_2003.jpgIMG_2005.jpgIMG_2007.jpgIMG_2009.jpgIMG_2010.jpgIMG_2012.jpg
IMG_2018.jpgIMG_2020.jpgIMG_2022.jpg
IMG_2023.jpgIMG_2024.jpgIMG_2026.jpgIMG_2027.jpgIMG_2028.jpgIMG_2030.jpg
IMG_2031.jpg
IMG_2033.jpgIMG_2035.jpgIMG_2036.jpg
IMG_2037.jpgIMG_2038.jpgIMG_2040.jpg
IMG_2041.jpgIMG_2042.jpgIMG_2043.jpgIMG_2045.jpgIMG_2046.jpgIMG_2047.jpgIMG_2049.jpg
IMG_2050.jpgIMG_2051.jpgIMG_2052.jpg