Materiały – 23.06.2020 – 4,5 latki

23.06.2020r.

1. Dziś Dzień Ojca :). Złóżcie kochane dzieci swoim tatusiom najserdeczniejsze życzenia i mocno uściskajcie.

2. Zabawy z porami roku- rozwiązywanie zagadek. Dzieci słuchają zagadek i wskazują właściwy obrazek.

Na drzewach liście kolorowe.

W sadzie owoce zdrowe.

W spiżarni różne zapasy,

na trudne zimowe czasy. (jesień)

Śniegiem pola zasypało,

gdzie nie spojrzysz, wszędzie biało.

Biały puszek z nieba leci,

już bałwanka lepią dzieci. (zima)

Bociany z podróży wracają,

wokół kwiaty rozkwitają.

Motyle pojawiły się na łące,

ale dni nie są jeszcze gorące. (wiosna)

Jest gorąco, słońce świeci.

Na wakacje jadą dzieci.

W wodzie będą się pluskały

i na plaży w piłkę grały. (lato)

3. Rozwiązywanie zagadek muzycznych. Wysłuchanie utworów A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Dzieci po wysłuchaniu każdego fragmentu starają się odgadnąć z jaką porą roku on jest związany. Zwrócenie uwagi na ostatnią porę roku- lato. Wyjaśnienie, że teraz właśnie odchodzi wiosna, a jej miejsce zajmuje lato.

4. Powitanie lata rymowanką. Dzieci wspólnie z rodzicem wypowiadają tekst rymowanki z różnym natężeniem głosu: cicho, głośno, szybko, wolno.

Kolorowe lato! Z radością cię witamy

i do wspólnych zabaw gorąco zapraszamy.

Bardzo się cieszymy, że jesteś już z nami.

Ogrzewaj nas codziennie ciepłymi promykami.

5. Wykonanie zadania w podręczniku fioletowym str. 77, 78.

6. Wakacje w górach- praca plastyczna.

Do wykonania pracy będzie potrzebne: Czerwona wyprawka plastyczna karta 28, klej, kredki, wata. Dzieci kolorują niebo i łąkę przedstawione na karcie. Wykonują niewielkie kulki z waty. Wyklejają kulkami kształty owiec i baranków pasących się na górskiej łące.