Materiały na 17.06.2020

Dzień dobry

Proszę o głosy na nasze przedszkole w konkursie Czyściochowe przedszkole 🙂 (już mamy 144 głosy!)

I. Karta pracy, cz. 4, s. 75.

Czytanie tekstu wyrazowo-obrazkowego o wakacjach. Kończenie kolorowania kredek według wzoru (rytmu) z poprzedniej karty.

II. Zabawa: Wakacje. Dla każdego dziecka: kartka, kredki.

Rysowanie w prawym górnym rogu kartki słoneczka, z jednoczesnym wypowiadaniem zdania: Wakacje muszą być słoneczne. Rysowanie w lewym dolnym rogu kartki kwiatka i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być pachnące. Rysowanie w lewym górnym rogu kartki lodów i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być słodkie. Rysowanie w ostatnim, pustym rogu kartki skrzyni i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być tajemnicze. Określanie, który to róg. Rysowanie na środku kartki siebie na wakacjach.

III. Gra losowa z zastosowaniem kostki – Zapłata. Dla przynajmniej 3 uczestników.

Patyczki lub inne drobne przedmioty (po 12 dla każdego dziecka), kostka do gry. Dzieci otrzymują po 12 patyczków lub innych drobnych przedmiotów, które będą stanowiły pieniądze w grze. Kolejno rzucają kostką. Jeżeli kostka wskaże jedynkę, muszą zapłacić swojemu sąsiadowi po prawej stronie jeden patyczek, jeżeli dwójkę – płacą sąsiadowi po lewej stronie. W przypadku trójki i czwórki dzieci wpłacają po jednym patyczku do kasy na środku koła. Jeśli kostka wskaże piątkę, zabierają z kasy jeden patyczek, a jeśli szóstkę – dwa patyczki. To dziecko, które nie ma już żadnych pieniędzy, nie rzuca kostką, dopóki ich nie otrzyma. Wygrywa osoba, której został w ręce choć jeden patyczek.

IV. Zabawa z rytmem

V. Gry edukacyjne:

Dla 6- latków

http://pisupisu.pl/przedszkole/znajdz-rym

http://pisupisu.pl/przedszkole/pary-trzyliterowe

http://pisupisu.pl/przedszkole/sylaby-dla-najmlodszych

dla 5- latków

http://pisupisu.pl/przedszkole/dopasuj-literki

http://pisupisu.pl/przedszkole/slowo-na-literke

VI. Proste doświadczenia dla dzieci:

 

Powodzenia

wychowawczyni

Magda Przetacznik