Religia – 03.04.2020 – klasa 1

Katecheza 03.04.20

Temat: Spotkanie w Wieczerniku. Str.86.

Na początek oglądnijcie film.

Poproście rodziców, aby wam pomogli przeczytać fragment z Pisma Św.

W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go:

«Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia?». On odrzekł: «Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: „Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami”». Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę. Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu <uczniami>. A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami nowy, w królestwie Ojca mojego».

(Mt 26, 17-20.26-29)

Uzupełnijcie Katechizm str. 86 i 87.

Dzisiaj pracujemy tylko w katechizmie.

Na koniec zapraszam was na filmik o Janie Pawle II bo wczoraj 2 kwietnia była 15 rocznica Jego śmierci.

Pomódlmy się prosząc Jego wstawiennictwa dla naszych rodzin.

Zdrowaś Maryjo…

Pozdrawiam wszystkich

Szczęść Boże!