Religia – klasa 1 – 30.03-03.04.2020

Witam wszystkich serdecznie!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Temat: Niedziela Palmowa. s.84
Zapiszcie temat w zeszycie a potem zobaczcie film.

Niech rodzic pomoże wam przeczytać fragment z Pisma Św. a następnie na str.85. odpowiedzcie na pytania. Odpowiedzi wpiszcie w krzyżówce.

Gdy przyszedł w pobliże Betfage i Betanii, do góry zwanej Oliwną, wysłał dwóch
spośród uczniów, mówiąc: «Idźcie do wsi, która jest naprzeciwko, a wchodząc do
niej, znajdziecie oślę uwiązane, którego jeszcze nikt nie dosiadł. Odwiążcie je i przyprowadźcie
tutaj! A gdyby was kto pytał: „Dlaczego odwiązujecie?”, tak powiecie:
„Pan go potrzebuje”». Wysłani poszli i znaleźli wszystko tak, jak im powiedział.
A gdy odwiązywali oślę, zapytali ich jego właściciele: «Czemu odwiązujecie oślę?». Odpowiedzieli:
«Pan go potrzebuje». I przyprowadzili je do Jezusa, a zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na
nie Jezusa. Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy
całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I wołali
głośno:
«Błogosławiony Król,
który przychodzi w imię Pańskie.
Pokój w niebie
i chwała na wysokościach».

(Łk 19,29-38)

Jak uzupełnicie krzyżówkę to pośpiewajcie piosenkę a podczas słuchania narysujcie palmę taką jak robimy w domach aby poświęcić w Niedzielę Palmową.
Rysujemy w zeszytach pod tematem a nie w katechizmie.

Zadanie na cały tydzień.
Wspólnie z rodzicami zaplanujcie jak będzie wyglądać wasza Niedziela Palmowa bo musimy być w domu…. zróbcie palmę taką tradycyjną, Jak będzie gotowa to robimy zdjęcie i wysyłamy na maila szkoły. Myślę że będzie piękna galeria zdjęć.

Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do modlitwy częstszej niż zwykle.
Jutro 2 kwietnia 15 rocznica śmierci  św Jana Pawła II pamiętajcie by się do niego uciekać.