Wakacje ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic

20 i 21 sierpnia 2020 r. grupa beneficjentów projektu „EtnoPolska 2020” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic uczestniczyła w ciekawych zajęciach warsztatowych z dziedzictwa kulturowego w Szymbarku – w Skansenie Wsi Pogórzańskiej” im. prof. Romana Reinfussa. Zorganizowano i przeprowadzono je dwa razy, każdorazowo dla grupy 20 osób.
Warsztaty dotyczyły tematów: „W pogórzańskiej zagrodzie”, „Len – złoto z polskich pól „, „Co ma piernik do wiatraka” i „W malowanej skrzyni wiannej”. Cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci,, które aktywnie przez działania poznawały dawne życie na wsi. Większość zajęć odbywała się na świeżym powietrzu.
Wyjazd był zorganizowany z zachowaniem wymogów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa.

Opiekunami (wolontariat) uczniów były nauczycielki Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach – panie: Anna Motyka, Małgorzata Laskowska, Renata Rzepka.

Kierownikiem wyjazdów (też wolontariat) była pani Anna Wiejaczka.

 

 

Skip to content