Zadania 30 marca – 1 kwietnia – klasa 1

Informacja dla uczniów klasy I

Poniedziałek 30.03.2020r.

T: Powtarzamy: ,,ń”

– W zeszycie w linie wykonajcie rysunki, pokolorujcie model głoskowy (prostokąty), zapiszcie literę oraz słowa według wzoru ze zdjęcia (zdjęcie 1).
– Podr. Pol-społ. – powtórz czytanie tekstu ze strony 28.
– W zeszycie w kratkę z ćwiczeń mat-przyr. ze strony 93 przyklejcie wycięte wcześniej i właściwie ułożone trzy zadania z treścią: żółte, popielate i białe. Przyklejajcie paski jedne pod drugim(utworzą się słupki).
– ćwiczenia mat-przyr. Str. 95. Wytnijcie tangram po niebieskich liniach. Układajcie z wyciętych figur wzory, które są na dole strony. Po ćwiczeniu włóżcie wycięte figury i wzory do układania do koperty. Będziecie mogli w wolnym czasie ćwiczyć układanie. Sprawdzajcie jak szybko udaje się Wam ułożyć wzory.

Wtorek 31.03.2020r.

T: Powtarzamy: b, B

– W zeszycie w linie wykonajcie rysunki, pokolorujcie model głoskowy, zapiszcie literę oraz słowa według wzoru ze zdjęcia (zdjęcie 2).
– Podręcznik pol-społ. – powtórz czytanie tekstów ze strony 32-33.

Środa 1.04.2020r.

T: Powtarzamy: r, R

– W zeszycie w linie wykonajcie rysunki, pokolorujcie model głoskowy, zapiszcie literę oraz słowa według wzoru ze zdjęcia (zdjęcie 3).
– Podręcznik pol-społ – powtórz czytanie tekstów ze strony 34-35.
– Podręcznik mat-przyr. str. 36 – zadanie 4. Przepisz wszystkie przykłady do zeszytu i oblicz. Nie wykonuj poleceń, które są w podręczniku.
– Informatyka – poćwicz na komputerze lekcję 24 z płyty. Jeśli jej nie masz poćwicz rysowanie lub pisanie w dowolnym programie.
– Poproś rodziców, aby pomogli Ci wykonać kartę czytania na kwiecień. Może wyglądać zupełnie inaczej niż ta, którą dostajesz w szkole. Od kwietnia staramy się czytać 20 minut dziennie czyli rysujemy cztery znaczki. 🙂

Wyślij wiadomość o wykonaniu wszystkich zadań oraz jeżeli możesz zdjęcie swojej karty czytania.