Ślubowanie pierwszej klasy rocznik 2022/2023

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie zostają przyjęte do grona społeczności szkolnej.

26 października 22 uczniów naszej szkoły, ubranych w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Pierwszoklasiści wykazali się zdobytą wiedzą. Pokazali, że potrafią: tańczyć, recytować wiersze i śpiewać piosenki. Mogliśmy również wysłuchać pięknej gry na akordeonie. Po czym uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę. Zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Po ślubowaniu pan Dyrektor Wiesław Job dokonał aktu pasowania. Uczniowie otrzymali kuferki z prezentami oraz upominki od kolegów i koleżanek z klas II i III. Z kolei rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Lucyna Gawlik-Bajorska; Foto:&Video Barbara Sowa

Skip to content