Uczniowie klas starszych we Wrocławiu

W dniu 24 października 2022 uczniowie klas VII, VIII oraz klasy VI pod opieką p. dyrektora Wiesława Joba oraz wychowawczyń p. Katarzyny Kostrzewy-Krok i p. Elżbiety Ligęzy udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Program wycieczki był bardzo urozmaicony i zawierał m.in.: zwiedzanie wrocławskiego Zoo i Afrykarium. Zobaczyliśmy również skarby kultury zgromadzone w Muzeum Narodowym i obejrzeliśmy słynną  Panoramę Racławicką. Po spacerze w Ogrodzie Botanicznym przyszedł czas na zabytkowy Wrocław. Historię stolicy Dolnego Śląsk przybliżył nam przewodnik. Obejrzeliśmy: Plac Solny, Dzielnica Czterech Wyznań, Ostrów Piaskowy, katedra Św. Jana Chrzciciela, Wrocławskie Jatki, Plac Uniwersytecki, Zakład Narodowy im. Ossolińskich – Ossolineum, Ostrów Tumski, Stare Miasto, Rynek z majestatycznym Ratuszem. Nie mogło oczywiście zabraknąć wśród atrakcji wyjazdu na wieżę widowiskową „Sky Tower”.

W trakcie zwiedzania mieliśmy również czas na pyszny posiłek i zakup pamiątek. Nocleg spędziliśmy w miłym i przytulnym hotelu „Pałacyk Pawłowice”. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, chętnie słuchali Pani przewodnik i oglądali z zainteresowaniem zabytki. W tej wędrówce przy wspaniałej słonecznej pogodzie, co krok spotykaliśmy wrocławskie krasnale – kolejną atrakcję miasta. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy skorzystać z projektu współfinansowanego przez MEN i Burmistrza Bobowej.

Tekst i foto Damian Rafa

Skip to content