Bajdurek – 2014 – I miejsce dla teatrzyku Marionetka

29 kwietnia 2014 r. grupa teatralna „MARIONETKA” prowadzona przez panie Annę Motyka i Renatę Rzepka wzięła udział w Powiatowych Eliminacjach XXIX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. Zespół za spektakl „Wybór” otrzymał I miejsce, a tym samym dostał się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 10-12 czerwca 2014 r.

Oceny artystycznej dokonała komisja w składzie: Włodzimierz Jasiński – aktor teatrów STU i Groteska w Krakowie, Jacek Milczanowski – aktor teatrów krakowskich, reżyser, scenarzysta teatralny i Magdalena Rak – plastyk GCK.

W czternastoletniej działalności teatrzyku jest to już czwarta nominacja.

W przedstawieniu wystąpili:

Karolina Fryczek, Kamil Motyka, Jan Tarsa, Gabriela Rymek, Karolina Grzesiak, Kacper Semla, Magdalena Marszał, Gabriela Juruś, Wiktoria Fryczek, Emilia Bienias, Anna Sarkowicz, Izabela Motyka, Elżbieta Fryczek.

Sukces grupy wieńczy wytrwałą całoroczną pracę uczniów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 przygotowali i zaprezentowali na spotkaniach szkolnych i środowiskowych przedstawienia: „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz widowisko teatralno – muzyczne we współpracy z Orkiestrą Dętą w Siedliskach.

Praca w kole teatralnym „Marionetka” dostarczyła dzieciom miłych przeżyć i dała szanse na rozwój talentów.

Skip to content