Czwartoklasiści w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

Rok 2022 uchwałą Sejmu RP został ustanowiony Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Przypada w nim bowiem dwusetna rocznica urodzin tego, jakże zasłużonego Polaka. Był on uczonym, wynalazcą, przedsiębiorcą, jak również społecznikiem, a także działaczem konspiracyjnym. Założył pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej.
By zgłębić swą wiedzę na temat naszego wielkiego rodaka klasa IV udała się na wycieczkę klasową  do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Na miejscu uczniowie wzięli udział w interesujących zajęciach o tym jak powstała pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa, która to po raz pierwszy zapłonęła na skrzyżowaniu ulic Węgierskiej oraz Kościuszki w Gorlicach.
Po zajęciach uczniowie wzięli udział w niecodziennym zwiedzaniu pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. Zwiedzanie miało formę questu, gdzie uczniowie podążając za wskazówkami oraz rozwiązując liczne zagadki na terenie muzeum, odkrywali historię czarnego złota. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na obiad do „Kanadyjki”, restauracji umiejscowionej w budynku repliki wiertnicy.
 
To była wspaniała przygoda 😉
Tekst i foto: p. Jolanta Forczek, wych. klasy IV
Skip to content