Festyn rodzinny 2014

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania„- tak pochlebnie o naszym festynie wyraził się przewodniczący Rady Miasta goszczący na festynie rodzinnym przy Zespole szkół w Siedliskach pan Stanisław Siedlarz.

Wspaniała pogoda, wiele atrakcji i tłumy mieszkańców Siedlisk i okolicznych miejscowości – tak można opisać kolejny festyn rodzinny, jaki miał miejsce w niedzielne popołudnie 8 czerwca przy Zespole Szkół w Siedliskach. „Cieszymy się razem z Państwem, że nasze wspólne przedsięwzięcie stało się imprezą cykliczną i podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny„- zabrzmiały ze sceny słowa wypowiedziane na powitanie przez prowadzących imprezę p. Barbarę Sowa i p. Pawła Szurę tuż po godzinie piętnastej. Festyn otworzyli dyrektor szkoły p. Wiesław Job i przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Korzeń.

Organizatorzy stworzyli taki program imprezy, aby bawić mogły się całe rodziny: Koncert Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach, występ szkolnego teatrzyku Marionetka, mecz między reprezentacjami Siedliska kontra pracownicy Budimetu, pokazy tańca, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, gry sportowe, smok zionący dymem (udostępniony przez firmę Valeo ze Skawiny, gdzie pracuje jeden z naszych absolwentów), wystawa motocykli, stoiska gastronomiczne przygotowane przez rodziców, zabawa taneczna oraz punkt, który jak co roku wzbudza wielkie emocje – loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. W tym roku do wygrania były główne nagrody: trampolina, tablet, rower oraz wiele innych m.in. piłki, odzież, zestawy do grilla, zestawy sprzętu agd, bony towarowe i usługowe itp. Wszystko to dzięki sponsorom, których lista długa i szeroka ozdabiała scenę. Wśród gości bawiących na festynie znaleźli się miejscowi samorządowcy na czele z burmistrzem Bobowej Wacławem Ligęzą oraz radni m.in.: Stanisław Siedlarz, Maria Zarzycka, Tomasz Tarasek, Stanisław Tabiś, sołtys wsi Siedliska Józef Magiera, dyrektorzy okolicznych szkół. „Dochód z festynu zasili konto, z którego finansowana będzie za dwa lata uroczystość 200-lecia szkoły i nadania z tej okazji imienia. Patronem szkoły został wyłoniony drogą głosowania kapłan, rodak – ks. Jan Rec” – powiedział w wywiadzie dyrektor szkoły Wiesław Job. Patronem medialnym imprezy był portal Bobowa.24.pl.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i uczniowie Zespołu Szkół w Siedliskach składają szczere podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się i aktywnie działali organizując festyn: Centrum Kultury w Bobowej, Orkiestrze Dętej przy OSP w Siedliskach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach, wszystkim Sponsorom: instytucjom, firmom i osobom prywatnym. Dziękują rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali i obsługiwali stoiska gastronomiczne, zatroszczyli się o pozyskanie sponsorów i nagród do loterii fantowej oraz wszystkim rodzinom i gościom, którzy przybyli na festyn, wspólnie się bawili i wspomogli w ten sposób zbiórkę funduszy dla potrzeb naszej szkoły.

fot. Wiktoria Rząca, Karolina Adamczyk, Marta Pęcak

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6023260641824657521?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content