I miejsce i Nagroda Publiczności dla uczennicy Anity Fryczek

W dniu 21 listopada 2019 roku odbył się w  Gorlickim Centrum Kultury XXXVIII Jesienny Konkurs Poezji Jednego Wiersza dla młodzieży  klas 7-8 szkół podstawowych z powiatu gorlickiego.  Swoje utwory prezentowało 53 uczestników.

Uczennica  klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Reca w SiedliskachAnita Fryczek zajęła I miejsce i zdobyła również Nagrodę Publiczności. Recytowała wiersz z antologii poezji amerykańskiej i angielskiej  pod tytułem „Stroicielu, rozstrój  ten fortepian do końca …”  w przekładzie Stanisława  Barańczaka.  Reprezentantkę przygotowała pani Krystyna  Karp.

Ponadto uczennica klasy 3 Wiktoria Ziomek w wyżej wymienionym konkursie w kategorii II zdobyła trzecie miejsce za prezentację utworu Marii Konopnickiej „Parasol”.  Dziewczynkę przygotowała pani Małgorzata Laskowska. Komisja podkreśliła wysoki poziom artystyczny wykonawców.

Gratulujemy  uczennicom odniesionych sukcesów! Nauczycielom – opiekunom  dziękujemy za trud włożony w odkrywanie talentów recytatorskich oraz przygotowanie ich do konkursu.

 

 

 

Skip to content