Mój szkolny kolega z misji – konkurs

Nasza szkoła uczestniczy w konkursie MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI edycja 2016/17 pod hasłem „GDZIE MISJONARZE – TAM NADZIEJA”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski a jego organizatorem jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W szkole podstawowej w klasach 1 – 3 zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny, a uczniowie gimnazjum startują w konkurencji „akcja charytatywna”.

W związku z tym uczniowie klas II i III wykonują ozdobne pisanki, które będzie można zakupić na kiermaszu organizowanym przez Szkolne Koło Wolontariatu już od przyszłego wtorku – 7 marca. Zaś 19 marca, w niedzielę, zapraszamy do kaplicy kościoła parafialnego w Siedliskach na spektakl teatralny, w którym obok uczniów naszej szkoły wystąpią nauczyciele i absolwenci. Szczegóły wkrótce.

Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na remont przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii:
http://www.adgentes.misje.pl/…/remont-i-wyposazenie-przedsz…
http://www.adgentes.misje.pl/konkurs…/regulamin-konkursu-316

Skip to content