Premiera nowego spektaklu grupy teatralnej T2T

Za nami premiera nowego spektaklu naszej grupy teatralnej „Kopciuszek XXI wieku”.

O tym, jak jedna chwila potrafi zmienić życie – nawet księcia – przekonali się widzowie nowego spektaklu wystawionego w piątek 8 grudnia na sali gimnastycznej naszej szkoły przez grupę teatralną T2T. Znana wszystkim baśń o biednej, skromnej dziewczynie, która zostaje żoną księcia, została osadzona we współczesnych realiach XXI w. Macocha jest tu bizneswomen, Książę zaprasza kandydatki na bal do dyskoteki, a Kopciuszka odwiedza nie wróżka, a Cyganka, która wprawdzie nie wyczaruje pięknej sukni ani pantofelków, ale zostawia jej swoją złotą kartę kredytową. Książę w swoich poszukiwaniach pięknej nieznajomej udaje się aż za siedem gór i za siedem rzek, gdzie napotyka dziewczynę równie piękną, co zdesperowaną – Czerwonego Kapturka szukającego poznanego na czacie chłopca z królewskiego rodu. Jak zakończy się ta historia? Publiczność naszej szkoły już to wie, a was zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występu.  Wkrótce też pojawi się na YT relacja filmowa.

Spektakl wyreżyserowały, kostiumy, rekwizyty i scenografię przygotowały z uczniami oraz scenariusz opracowały opiekunki naszej grupy teatralnej: pani Barbara Sowa i pani Barbara Zielińska. Wśród widzów znalazły się również zaproszone na premierę panie z Rady Rodziców, która razem z panem Wiesławem Jobem, dyrektorem naszej szkoły, wspiera organizację spektakli, a tym samym rozwój talentów aktorskich i wokalnych naszych uczniów. Role zagrali:

Kopciuszek – Katarzyna Kafel, Macocha – Kinga Job, Zyta – Zuzanna Skrobot, Lola – Amelia Pierz, Cyganka – Małgorzata Semla, Król/Wilk – Damian Rafa, Książę – Kacper Rafa, Lokaj – Jakub Mucha, Czerwony Kapturek – Julia Wiejaczka, Krzycząca Księżniczka – Maja Wojna, Książę Żaba – Karol Górski, Narratorzy – David Barczyk, Julian Ligęzowski, specjaliści od dźwięku – Maksymilian Dziedzic, Jakub Popławski

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, wkrótce relacja filmowa.

Fot. dyr. Wiesław Job, p. Grzegorz K. Bogusz

Skip to content