#SzkołaDoHymnu

Jak co roku chcemy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, tym razem 103. W środę 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. Wydarzenie to poprzedzi uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VIIIA pod opieką Wychowawcy p. Pawła Szury.

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Dla naszej miejscowości ten okres jest dłuższy, bo Siedliska znalazły się pod panowaniem austriackim już w 1772 roku – po pierwszym rozbiorze. W tym ważnym dla wszystkich Polaków dniu wywieśmy flagi i uczcijmy godnie dzień, w którym wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata Polska Apple Emoji

Skip to content