Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Promocja wśród mieszkańców

Szanowni Państwo,

pracownicy Wojewódzkiego Biura Spisowego w Krakowie dokładają wszelkich starań, aby w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który rozpoczął się 1 kwietnia br. na terenie całej Polski, wzięli udział wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Rozpowszechnianie wiedzy na temat spisu NSP 2021 i możliwych formach jego realizacji bez wątpienia wpłynie na wzrost świadomości mieszkańców o ustawowym obowiązku udziału w tym niezwykle istotnym badaniu.

Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.

Zachęcamy również do polubienia i obserwowania profilu Urzędu Statystycznego w Krakowie na Facebooku https://www.facebook.com/uskrk/ i Twitterze https://twitter.com/Krakow_STAT oraz do dalszego udostępniania postów związanych z trwającym spisem NSP 2021.

Skip to content