Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej – 22.10.2019

22 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Dyrektor Wiesław Job, rodzice i oczywiście pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią panią Renatą Rzepka. Uroczystość  poprowadziła pani bibliotekarka Mariola Ligęza.

Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali prawowitymi czytelnikami, obejrzeli przedstawienie pt. „Kopciuszek”, przygotowane przez uczniów klasy drugiej z wychowawczynią panią Anną Motyka.  Następnie od swoich starszych koleżanek z klasy 6b pierwszoklasiści dowiedzieli się,  jak należy dbać o książki oraz jakie korzyści płyną z ich czytania. Później nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników przez panią bibliotekarkę. Na pamiątkę wszyscy otrzymali prośby książek do wklejenia w zeszycie oraz bajeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor zachęcając rodziców i uczniów do wspólnego czytania. Następnie każdemu pierwszakowi wręczył Wyprawkę Czytelniczą, czyli książki z  nowej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zainaugurowanej przez Instytut Książki.

Skip to content