Akademia z okazji Święta Niepodległości

Tuż przed Świętem Niepodległości, w czwartek 10 listopada, uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas Przeglądu Pieśni Patriotycznej. To już drugi raz w ten sposób nasza szkoła uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najmłodsi – przedszkolaki – oraz uczniowie klas najstarszych Kinga, Zuzia, David z kl. VII i Hubert oraz Dawid z kl. VIII, recytowali patriotyczne wiersze. Klasy wraz ze swoimi Wychowawcami, przy pomocy uczącej muzyki pani Agnieszki Śliwy-Klary, przygotowały pieśni. O podkłady muzyczne zadbał informatyk pan Paweł Szura, a za muzykę odpowiedzialni byli Kuba, Dawid i Mateusz z kl. VIII.  Dekorację pod opieką pani Barbary Sowa przygotowały uczennice klasy VIII: Zuzanna, Patrycja, Ala, Martyna i Wiktoria. Całą uroczystość poprowadziły wg jej scenariusza Wiktoria (kl. VIII) i Amelia (kl. VII). Rodzice zadbali o to, by dzieci wystąpiły w strojach galowych przyozdobionych barwami narodowymi.

O godzinie 11:11 zgromadzeni na sali gimnastycznej włączyli się do akcji #SzkołaDoHymnu śpiewając wspólnie z całą Polską „Mazurek Dąbrowskiego”. Pan dyrektor Wiesław Job, który zapowiedział rozpoczęcie Przeglądu podziękował uczniom, którzy na tak wysokim poziomie zaprezentowali się przed zgromadzoną publicznością szkolną oraz nauczycielom za trud włożony w organizację uroczystości i przygotowanie klas do występu. Występujący zachwycali swoimi strojami i wykonaniem utworów.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i posłuchania fragmentów pieśni.

Foto: Damian Rafa, Foto&Video: Barbara Sowa

 

 

Skip to content