„Alicja w Krainie Opery”

16 stycznia uczniowie klas 2,3 i 4 mieli okazję udać się do bajkowego świata „Alicji w Krainie Opery”. Do tego magicznego miejsca w Krakowie, uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami: p. Magdaleną Przetacznik, p. Małgorzatą Laskowską, p. Jolantą Forczek oraz p. Agnieszką Śliwa-Klara.
            W budynku Opery Krakowskiej uczniów przywitał Muzyczny Królik, który korzystając z magicznego klucza, przeprowadził dzieci do Krainy Opery. Tam dzieci spotkały Operowego Kapelusznika, który wprowadził uczniów w zaczarowany świat opery.
           Nie myślcie sobie, że było tak łatwo 🙂 na koniec uczniowie musieli odpowiedzieć na bardzo trudne pytania:
1. Co to są rekwizyty?
2. Co to jest scenografia?
3. Kim są osoby występujące w operze?
4. Jak nazywa się miejsce dla orkiestry, która gra na żywo w trakcie przedstawienia?
5. Kto to jest sufler?
6. Na czym polega charakteryzacja?
7. Jakie instrumenty można usłyszeć w operze?
           Czy wy znacie odpowiedzi na te pytania? Myślę, że nasi najmłodsi uczniowie już tak 🙂
            W trakcie warsztatów, każdy uczeń miał okazję uczestniczyć w małym pokazie teatru cieni; na własne oczy zobaczyć, jak młody człowiek został w charakteryzatorni zmieniony w siwego staruszka oraz zobaczyć jak wyglądają kulisy sceny operowej.
            Dziękujemy pani Renacie Kość oraz pani Ewie Myśliwy za tak ciekawą oraz bezpiecznie zorganizowaną wycieczkę.
            Dziękuję również uczniom naszej szkoły, że pokazali się od jak najlepszej strony 🙂
Tekst: p. Jolanta Forczek, zdjęcia: p. Agnieszka Śliwa-Klara
Skip to content