Spotkanie z pszczelarzem

Dnia 27 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem  Pszczelarstwa panem Aleksandrem Rębaczem- właścicielem pasieki „Boża Iskierka”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy przedszkolnej, zerówki oraz uczniowie klas: 1, 2a, 2b, 3a wraz z wychowawczyniami. Nasz gość w ciekawy sposób przedstawił historię odkrycia miodu, opowiadał jak wygląda życie w ulu. Na spotkanie przywiózł akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Odbyła się również degustacja miodu i pyłku pszczelego. Dzieci miały okazję zobaczyć szklany ul, przez który mogły oglądać żywe pszczoły. Na koniec spotkania każdy uczeń dostał certyfikat „Przyjaciela Pszczół” oraz książeczkę „Fascynujący Świat Pszczół”. Po zakończeniu wydarzenia dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do klas i własnoręcznie wykonały woskowe świece.

Tekst p. Katarzyna Kania, Foto: p. Magdalena Gębarowska, p. Katarzyna Kania, p. Lucyna Gawlik-Bajorska, p. Beata Janus, p. Małgorzata Laskowska

Skip to content