Dzień Edukacji Narodowej 2021

„Kiedy pójdę w świat,
W daleką drogę,
I gdy ciężko będzie mi,
Gdy pomyślę: „już nie mogę”,
Wtedy w myślach będziesz Ty,
Bo uczyłeś mnie by walczyć,
By po słusznej stronie stać,
Nauczycielu drogi, powiem prawdę,
Taki jak Ty, chciałbym być.”
Tymi oto słowy uczniowie klas VI oraz VIII b przywitali zebranych na sali pana Dyrektora, Grono Pedagogiczne wraz z księdzem Proboszczem, Nauczycieli emerytowanych, Pracowników szkoły oraz Radę Rodziców. O całą oprawę oraz scenariusz uroczystości zadbały wychowawczynie p. Katarzyna Krok-Kostrzewa oraz p. Jolanta Forczek.
„Z grzeczniutkim ukłonem,
Z uśmiechem radości,
Witamy dziś wszystkich
Zebranych tu gości.
Chcemy mówić wiersze
I zaśpiewać ładnie.
Proszę się nie gniewać,
Gdy nam źle wypadnie.”
Uroczystość miała charakter Koncertu Życzeń. Nie zabrakło piosenek w przepięknym wykonaniu uczniów naszej szkoły i trzeba przyznać, iż zaprezentowali się wspaniale, wykazując się dużą odwagą jak również talentem. Świadczyły o tym liczne brawa otrzymywane po każdym wystąpieniu. Myślę, iż niejednemu słuchaczowi łezka zakręciła się w oku. Całości dopełniały ujmujące wiersze dedykowane nauczycielom, emerytom oraz pracownikom szkoły.
Korzystając z uroczystej okazji pan Dyrektor odczytał listy z życzeniami od  burmistrza Wacława Ligęzy oraz od pani poseł Barbary Bartuś.
W tym, jakże ważnym dla pracowników oświaty, dniu pan Dyrektor nie omieszkał nagrodzić nauczycieli i pracowników szkoły za osiągnięcia w pracy. Natomiast Rada Uczniowska przygotowała dla swoich pedagogów specjalne upominki 🙂
Myślę, iż każdy uczestnik tegorocznego Koncertu Życzeń jeszcze długo będzie miał w pamięci przepiękne utwory wykonane przez naszych uczniów.
Pragniemy, więc jeszcze raz:
„…gorąco podziękować wszystkim nauczycielom, emerytom i pracownikom szkoły.
Prosimy przyjmijcie nasze szczere życzenia.”
Tekst: Jolanta Forczek
Foto: Agnieszka Śliwa-Klara
Skip to content