Dzień Kobiet

Tego dnia korytarze szkolne wyglądały inaczej – dziewczyny w sukienkach, spódniczkach, róże, tulipany dla sympatii i koleżanek, chłopcy – eleganccy, mili, uśmiechnięci.

Po dzwonku na lekcję czwartą wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć specjalny program artystyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

„Szanowne Grono Pedagogiczne, Koleżanki i Koledzy! Zebraliśmy się dzisiaj po to, aby uczcić Światowy Dzień Kobiet. Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim Paniom i Koleżankom najserdeczniejsze życzenia oraz zaprosić do obejrzenia programu artystycznego” – tak powitał zebranych Mikołaj Sowa, uczeń klasy siódmej.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy trzeciej gimnazjum: Mateusz Wojtas, Mateusz Nowak i Szymon Job w kabarecie pt. „Napad na bank”. Występ kabaretu rozbawił publiczność. Następnie uczeń klasy Vb – Łukasz Tarasek zaprezentował własny program muzyczny, na który złożyły się trzy hity: „Przez Twe oczy zielone” „To nie przyjaźń, tylko miłość” „Miłość w Zakopanem”. Piosenki Łukasza wprowadziły wszystkich w pogodny, świąteczny nastrój.

Dopełnieniem miłych wrażeń był program przygotowany przez uczniów klasy IV – układ taneczny z dedykacją dla wszystkich Pań. Podczas występów dobrze bawiły się nie tylko kobiety, ale i zebrani na sali mężczyźni – od starszych do najmłodszych. Na zakończenie Łukasz zagrał, a wszyscy zaśpiewali Paniom „Sto lat”.

Program przygotowały: p. Elżbieta Ligęza, p. Bożena Tarsa i opiekunka Samorządu Uczniowskiego – p. Katarzyna Kostrzewa-Krok.

Skip to content