O Żołnierzach Wyklętych

W piątek pierwszego marca obchodziliśmy po raz kolejny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy 8 pod opieką p. Barbary Sowa przygotowali krótką część artystyczną. Złożyły się na nią prezentacja multimedialna, fragmenty filmów, piosenki i biografie żołnierzy wyklętych. Starsi i młodsi uczniowie z zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchali i obejrzeli materiały przygotowane przez kolegów i koleżanki. Pan dyrektor Wiesław Job witając uczniów przypomniał o bohaterstwie wyklętych, a pani Barbara Sowa dziękując występującym za zaangażowanie i uczniom za uwagę powiedziała:  „Trudno jest mówić o sprawach tak poważnych i tak bolesnych w naszej historii. Mam nadzieję, że refleksja nad losami bohaterskiej młodej dziewczyny „Inki” waszej prawie rówieśniczki pozostanie z wami na dłużej.” Zaprosiła  również uczniów do udziału w grze historycznej, którą będzie organizowała w  naszej szkole w kwietniu z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej.

Skip to content