III Szkolny Konkurs Kaligraficzny

W maju 2024 roku odbył się III Konkurs Kaligraficzny, zorganizowany przez Magdalenę Przetacznik dla uczniów klas 1-3. W tegorocznej edycji wzięli udział:

Laura Kruczek, Dawid Rembiasz, Marcel Wantuch, Michał Dziedzic z klasy 1,

Alicja Kowalska, Julita Rymek, Lena Wojtas, Wiktoria Warzycka z klasy 2

Lena Osika, Zuzanna Ligęza, Martyna Szambelan, Nikola Fyda z klasy 3a,

Maria Kwarcińska, Wiktoria Bogusz, Patrycja Wojna z klasy 3b

W związku z obchodami Roku Czesława Miłosza, uczestnicy mieli za zadanie przepisać wybraną sentencję autorstwa tego wybitnego poety. Zadanie to wymagało nie tylko precyzji i staranności, ale także wyczucia estetyki, które są kluczowe w kaligrafii.

Prace uczestników oceniało jury złożone z nauczycielek: pani Małgorzaty Laskowskiej, pani Beaty Janus,  pani Lucyny Gawlik- Bajorskiej oraz pani Magdaleny Przetacznik. Panie nauczycielki dokładnie przyglądały się każdej pracy, zwracając uwagę na estetykę, czytelność oraz ogólną kompozycję przepisanego tekstu.

Dnia 11.06.2024r. ogłoszone zostały wyniki konkursu, a dyrektor szkoły pan Wiesław Job wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce: Dawid Rembiasz klasa 1

II miejsce: Alicja Kowalska klasa 2 i Lena Wojtas klasa 2

III miejsce: Lena Osika klasa 3a i Julita Rymek klasa 2

wyróżnienie: Laura Kruczek klasa 1

III Konkurs Kaligraficzny był nie tylko sprawdzianem umiejętności kaligraficznych, ale także doskonałą okazją do uczczenia pamięci Czesława Miłosza. Organizatorzy planują kontynuować tradycję konkursu w kolejnych latach, mając na celu promowanie piękna pisma ręcznego oraz rozwijanie zainteresowań literackich uczniów.

tekst: Magdalena Przetacznik

Skip to content