Klasy drugie i trzecia z wizytą w teatrze

Uczniowie klas: 2a, 2b oraz 3, wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Laskowską, Magdaleną Przetacznik oraz Lucyną Gawlik- Bajorską obejrzeli spektakl „Księga lasu” w teatrze Im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Sztuka jest teatralno-muzyczną baśnią o prastarym, uschniętym lesie, w którym panuje martwa cisza. Gdy Drwal Maciej odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa. Widzowie śledzą wędrówkę drwala, kibicują mu w pokonywaniu przeszkód oraz poznają zaczarowane słowa- klucze do szczęśliwego życia. Spektakl bardzo się wszystkim podobał: przygody drwala, leśny świat, piosenki, scenografia wywołały słowa uznania młodych widzów.

Wizyta w teatrze jest okazją do poznawania świata sztuki. Szatnia, gongi przed spektaklem, plakaty, zasady zachowania na widowni, odpowiedni strój są już dobrze znane uczestnikom wyjazdu.

Cieszymy się, że w tym trudnym czasie udało nam się wyjechać i obejrzeć przedstawienie.

Magdalena Przetacznik

Skip to content