Młodzież z naszej szkoły na „Archipelagu Skarbów”

„Wyrusz w drogę, nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które mogą nigdy się nie pojawić, już nadszedł czas działania”

„Odważnie idź szlakiem życia, korzystaj ze śladów ludzi , którym można zaufać”

„Wyruszyliśmy” – w dniach 30 i 31 października uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu „Archipelagu Skarbów” w Szkole Podstawowej im. Ks. Stanisława Pękali w Szalowej. Podczas dwudniowego mitingu odbyliśmy „wyprawy” na różne wyspy: gwiazd, miłości, mocy, tygrysów, seksu, przewodników „dżungli” życia. Trenerzy wprowadzali nas w różne krainy „Archipelagu” gdzie odkrywaliśmy, co jest dobre i piękne, jak żyć, by osiągnąć NAJWIĘKSZY SKARB – SZCZĘŚCIE I MIŁOŚĆ nie na chwilę, nie na trochę dłużej, ale na CAŁE ŻYCIE.

Trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej starali się bardzo, aby zajęcia były ciekawe, uczniowie zaangażowani, a wszyscy zadowoleni i … mądrzejsi życiowo, umiejący „oswoić tygrysy” własnej osobowości, które uniemożliwiają lub utrudniają osiągnięcie PRAWDZIWEGO SZCZĘŚCIA.

Prowadzący zajęcia mieli bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Imponowali zwłaszcza tym, że poruszając trudne życiowe tematy zaczynali od…  siebie i przykładów z własnego życia. Autentyczność tego, o czym mówili, sprawiała, że młodzież ich słuchała, wierzyła w to, co mówią.

Takie spotkania warto organizować dla młodych, spotykających się na co dzień z agresywną reklamą, złem (które jest głośne) z wieloma negatywnymi wzorcami. Współczesna młodzież  bardzo potrzebuje świadectwa ludzi autentycznych, wiarygodnych, prawdziwych przewodników, by „korzystać z ich śladów”.

Dlatego dziękujemy p. Uli, p. Oli, p. Grzegorzowi oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Pękali w Szalowej p. Ryszardowi Skórskiemu za zaproszenie nas do uczestnictwa w zajęciach Archipelagu Skarbów”, a dyrektorowi naszej szkoły, p. Wiesławowi Jobowi za organizowanie udziału uczniów i nauczycieli w programie.

Krystyna Stec-Rafa
Paweł Szura

 

Skip to content