Konkurs „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”.

11 maja 2015 odbył się Konkurs Historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”. Był on zorganizowany po raz ósmy przez poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś we współpracy z Miejskim Zespołem Szkół nr 4 w Gorlicach oraz Delegaturą Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu. Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Marszał z klasy IIIa, Tomasz Marszał z klasy IIIb, Dawid Gerlak z klasy IIIb pod opieką Magdaleny Przetacznik.

Konkurs cieszy się dużą popularnością. Wzięło w nim udział 115 uczniów z 35 szkół powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego oraz Miasta Nowego Sącza.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość faktów dotyczących panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Konstytucji 3 Maja. O zwycięstwie decydowała liczba punktów zdobytych przez wszystkich członków drużyny.

Reprezentanci naszego Gimnazjum zostali laureatami konkursu zdobywając V miejsce. Nagrodą jest dwudniowa wycieczka do Warszawy sfinansowaną przez Poseł Barbarę Bartuś i Tomasza Płatka.

Skip to content