Laureat i Finalista – Paweł Marszał

Litery w książce są dla każdego widoczne. Ale człowieka trzeba czasem poddać męce, żeby dać mu w darze klucz do poematu… Nie wpajajcie im martwej wiedzy, ale dawajcie pewien styl myślenia, który pozwoli ująć istotę rzeczy” Antoine de Saint-Exupéry

Ta myśl pisarza realizuje się w idealny sposób w osobie naszego ucznia, wkrótce już absolwenta, Pawła. Paweł Marszał jest uczniem III klasy gimnazjum. I jest niezwykle uzdolnionym uczniem. Od pierwszych lat nauki szkolnej towarzyszy mu niezwykła ciekawość i umiłowanie wiedzy, co przez niektórych uczniów postrzegane może być jako „kujonizm”, a to po prostu chęć, aby dowiedzieć się więcej, więcej poznać i więcej doświadczyć. Inteligentny, bardzo pracowity i ambitny indywidualista, a przy tym koleżeński i z poczuciem humoru. Tak można pokrótce scharakteryzować Pawła. Jego pracowitość i chęć rozwijania swoich talentów, zapał w zdobywaniu wiedzy dają wspaniałe efekty w konkursach, w których bierze udział, co cieszy i napełnia dumą z pewnością samego ucznia, jego rodziców jak i nauczycieli. Paweł jest stypendystą Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Laureat konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”, finalista Małopolskiego Konkursu z Historii, Małopolskiego Konkursu z Geografii, Małopolskiego Konkursu z Chemii, Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla uczniów gimnazjów, w tym roku sięgnął po tytuł laureata zajmując III miejsce w województwie w konkursie z fizyki. Został również po raz drugi finalistą Małopolskiego Konkursu z Chemii. Jego przygoda z nauką ścisłą tu się nie kończy. Szczególnie upodobał sobie matematykę. W tym roku został również laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów zajmując I miejsce w województwie osiągając na każdym z etapów (szkolny, rejonowy, wojewódzki) maximum punktów możliwych do zdobycia. Wziął udział również w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów odbywającej się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Reprezentował szkołę podczas drugiego etapu konkursu rozgrywanego na Wydziale Matematycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Został finalistą tej olimpiady.

Gratulujemy Pawłowi wspaniałych sukcesów i życzymy, aby się dalej tak wszechstronnie rozwijał i realizował swoje marzenia.

Skip to content