Konkurs Pięknego Czytania

W dniach 19 i 20 stycznia 2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów oraz rozwijanie zainteresowań najbliższym regionem i pogłębienie wiedzy uczniów nt. kultury literackiej Małopolski. Uczestnicy startowali w 4 kategoriach: kl. I-II SP, kl. III-IV SP, kl. V -VI SP oraz Gimnazjum. Uczniowie czytali wybrane fragmenty utworu literackiego twórcy piszącego o Małopolsce lub autora wywodzącego się z naszego regionu.

Organizatorkami konkursu były bibliotekarki: pani Magdalena Przetacznik i pani Wiesława Tarasek. Do pracy w jury zaproszono z Gminnej Biblioteki Publicznej oddział w Siedliskach – panią Monikę Kopiec oraz nauczycielki pracujące w szkole: panią Annę Motyka, panią Renatę Rzepka, panią Elżbietę Bek, panią Krystynę Karp, Krystynę Stec- Rafa.

W rywalizacji wzięło udział 17 osób ze Szkoły Podstawowej oraz 13 osób z Gimnazjum.

Do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie dnia 8 marca 2017 roku zakwalifikowali się uczniowie:

  • Bartosz Bogusz z klasy II SP,
  • Orłowska Karolina z klasy III a SP,
  • Ligęza Daria z klasy VI SP,
  • Gabriela Rymek z klasy Ia Gimnazjum,
  • Wiktoria Fryczek z klasy Ia Gimnazjum.

Wręczenie nagród dla laureatów konkursu i osób wyróżnionych odbędzie się na apelu podsumowującym półrocze w lutym 2017.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6379513144578099201?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content