Laboratoria Przyszłości – program wsparcia nowoczesnej edukacji

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dzięki staraniom Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy Gmina Bobowa w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” uzyskała łącznie 347 400 zł. Kwota ta została podzielona na szkoły według ministerialnego algorytmu uwzględniającego ilość uczniów w każdej szkole. Do Szkoły Podstawowej w Siedliskach trafiło 60 tysięcy złotych, za co kupiliśmy:

– drukarka 3D ZORTRAX
– filament ZORTRAX mix kolor
– skaner 3D SOL
– aparat cyfrowy SONY + karta pamięci SAMSUNG
– gimbal ZHYUN
– statyw ELEMENT MII Mobile
– mikroport RODE Wireless GO
– mikrofon RODE VIDEOMIC
– dyktafon cyfrowy SONY + karta pamięci
– głośnik mobilny LD Systems
– zestaw oświetleniowy TERRONIC FOMEI
– stacja lutownicza WEP853DA
– zestaw startowy ARDUINO do nauki elektroniki i programowania
– LEGO Spike Essential zestaw bazowy – narzędzie do nauki STEAM dla uczniów klas 1-3
– LEGO Spike Prime zestaw podstawowy – narzędzie do nauki STEAM dla uczniów klas 6-8
– stacja pogody SENCOR WIFI
– teleskop SKY WATCHER DOBSON Pyrex
– mikroskop biologiczny z kamerą USB

Projekty zrealizowane przez uczniów naszej szkoły dzięki nowemu wyposażeniu są już dostępne w mediach internetowych, o czym informujemy na bieżąco na swojej stronie https://zs-siedliska.pl/ i profilu facebookowym szkoły https://www.facebook.com/zssiedliska/.

Zakupiony sprzęt wykorzystują nauczyciele podczas zajęć lekcyjnych (przyroda, biologia, informatyka) i pozalekcyjnych. Dokumentowane są wydarzenia z życia szkoły i aktywności uczniów. Z jego pomocą powstała etiuda filmowa z okazji kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej oraz prace konkursowe (film i nagranie patriotycznej piosenki) biorące udział w Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski- skąd nasz ród” (foto i link poniżej).

 

 

Skip to content