Konkurs wiedzy historycznej „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791”

W dniu 28 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00 w Sali Tradycji Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. gen. Kaliskiego 25 A odbyła się impreza edukacyjno-patriotyczna „Wokół Konstytucji 3 Maja”. Przedsięwzięcie miało formę quizu online (kahoot!), w którym mogło wziąć udział jednocześnie 2000 uczestników w całej Polsce w różnym wieku. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie.

Event zorganizowały Departamenty Szkolnictwa Wojskowego oraz Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Wojskowa Akademia Techniczna i Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne. Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Autorem pytań był Krzysztof Szewczyk Z-ca Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wojskowego, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym.

Nie udało się im stanąć na podium ogólnopolskim (trzy najwyższe wyniki ok. 23.000) ale nieźle radzili sobie z pytaniami i doskonale się bawili. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka historii  pani Barbara Sowa. Nad przebiegiem czuwały pani Krystyna Karp i pani Barbara Zielińska. W konkursie online wzięli udział uczniowie klas VII, VIIIa i VIIIb. W konkursie ważna była nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i jej szybkość. Poniżej prezentujemy wyniki punktowe tych, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce wśród uczniów naszej szkoły.

13.548 Adrian S., kl. VIII

13.194 Ilona C., kl. VIII

13.141 Krystian G., Paweł S. ex aequo, kl. VIII

12.749 Bartosz B., kl. VII

12.123 Mateusz G., kl. VII

11.723 Anna K., Milena W. ex aequo, kl. VIII

11.614 Wojciech S., kl. VIII

11.323 Nicola B., kl. VIII

11.061 Emilia K., kl. VIII

10.581 Mateusz Z., kl. VII

 

 

Skip to content