Młodzi odkrywcy na wycieczce do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach

13 listopada w poniedziałek dzieci z zerówki wyruszyły na przyrodniczą wycieczkę do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach. Odwiedziliśmy wystawę ziemia-woda-powietrze. W części z Ziemią zobaczyliśmy skały wydobyte z 1000 m spod ziemi, posłuchaliśmy bicia serca nietoperza oraz dzieci dowiedziały się na czym polega echolokacja. W sali z Powietrzem mogliśmy zobaczyć chmury, wygenerować prąd za pomocą siły naszych płuc a także pomalować motyle światłem. Całość kończy Woda, gdzie mogliśmy sprawdzić ile wody zawierają w sobie nasze ulubione produkty, budować z piasku kinetycznego oraz m.in. wywołać powódź za pomocą specjalnego symulatora.

Po wystawie udaliśmy się do kina na bajkę pt: „Inspektor Pająk”. Na ekranie dzieci zobaczyły wielką przygodę podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów czyli pająk musi rozwiązać tajemniczą zagadkę i ocalić pasażerów samolotu. Po projekcji bajki w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była wyjątkowym połączeniem nauki i rozrywki, nie tylko rozbudziła ciekawość dzieci, ale również przyczyniła się do zrozumienia, jak ważna i fascynująca jest przyroda, którą warto chronić. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły i zdobyły nowe doświadczenia, ale także przypomniały sobie zasady właściwego zachowania w miejscach publicznych.

tekst i foto: p. Katarzyna Kania

 

Skip to content