„Moja planeta Ziemia (…) ja na niej mieszkam, więc o nią dbam”

22 kwietnia przedszkolaki z grupy 4, 5-latków świętowały Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia dzieci podczas zajęć poznały między innymi zasady segregowania śmieci,  dowiedziały się, co to jest recykling i się jak dbać o naszą planetę. Z tej okazji również chętne dzieci wraz z rodzicami wykonały zabawki z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia, dając im w ten sposób nowe życie. Efektem są  wspaniałe prace, a przedszkolaki, które je wykonały, otrzymały odznaki Przyjaciół Ziemi. Celem tego zadania było promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Wierzę, że nasze przedszkolaki w przyszłości będą dbały o swoją planetę i wykorzystywały w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności.

tekst&foto: Magdalena Gębarowska

Skip to content