Niezwykła przygoda Małych Odkrywców

10 maja 2024 r. grupa młodych odkrywców z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole wyruszyła na niezwykłą przygodę do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w malowniczych okolicach Ciężkowic. To był dzień pełen fascynujących odkryć edukacyjnych, doświadczeń i radości z nauki.
Wizyta rozpoczęła się w Muzeum Przyrodniczym, gdzie dzieci miały okazję bliżej poznać tajemnice rodzimej fauny i flory. Pod czujnym okiem przewodnika maluchy odkrywały różnorodność gatunków zwierząt, ucząc się o ich życiu i środowisku naturalnym. Jednak to nie wszystko! Najbardziej ekscytującym momentem dla dzieci było wcielenie się w role odważnych kapitanów łodzi podwodnej. Wirtualna podróż po rzece Białej sprawiła, że maluchy poczuły się jak prawdziwi badacze morskich głębin. Nie mogło zabraknąć także pamiątkowych zdjęć w czapkach kapitańskich dla chętnych dzieci.
Po fascynujących przygodach w Muzeum Przyrodniczym, przedszkolaki udały się do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie czekała na nich kolejna dawka wiedzy i zabawy. Interaktywna wystawa Ziemia – Woda – Powietrze przeniosła dzieci w świat trzech fundamentalnych żywiołów. Poprzez interaktywne eksponaty i zabawy maluchy miały okazję zgłębić tajemnice funkcjonowania ekosystemów lądowych, wodnych i powietrznych. Śmiech, radość i intensywne chęci nauki wypełniały przestrzeń centrum ekologicznego, podczas gdy dzieci eksplorowały, bawiły się i zdobywały nową wiedzę.
Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz do Małopolskiego Centrum Ekologicznego była nie tylko doskonałą okazją do rozszerzania horyzontów edukacyjnych najmłodszych, ale również niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Ta wyjątkowa przygoda pokazała, jak ważna jest nauka poprzez zabawę i interakcję z otaczającym nas światem przyrody.

Tekst i foto: p. Magdalena Gębarowska

Skip to content