Ogólnopolski Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr” – odkrywaj, rozwiązuj, triumfuj.

14 marca 2024r. w naszej szkole odbył się I etap (stopień szkolny) Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotrˮ. W tym etapie wzięło udział 27 uczestników reprezentujących klasy I-III.  Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności matematyczne. Uczestnicy starali się jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Po zakończeniu I etapu wyłoniono 4 laureatów, którzy zdobyli najwyższe wyniki i zakwalifikowali się do II etapu (stopnia międzyszkolnego). Są nimi: Bartosz Rutka, Maria Kwarcińska, Tymoteusz Libront, Zuzanna Ligęza.

Nadchodzący II etap konkursu zaplanowany jest na 9 maja 2024r. Laureaci będą mieli teraz możliwość zmierzenia się z innymi utalentowanymi uczniami z różnych szkół w Polsce. Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia i dalszych sukcesów matematycznych.

Tekst i fot.: p. Lucyna Gawlik-Bajorska

 

Skip to content