Pierwsza w powiecie, jedna z czterech w województwie

Szkoła z Lekcją Dobrej Historii – takie wyróżnienie otrzymało niedawno Gimnazjum w Siedliskach. W ramach swojej akcji Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie przyznał to wyróżnienie szkołom, w których pracują nauczyciele nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie „Lekcja dobrej historii” organizowanym przez IBE. Na stronie instytutu czytamy :

„(…) to akcja mająca na celu wyróżnienie szkół, w których uczy się historii z pasją, ciekawie i na wysokim poziomie. Chcemy, aby dzięki tej akcji uczniowie wybierający szkołę mogli dowiedzieć się, gdzie lekcje historii mogą być prawdziwą przygodą. Chcemy również zmotywować szkoły do podejmowania starań, aby jak najlepiej uczyć tego przedmiotu.”

Szkoły, które zostały wyróżnione jako Szkoły z Lekcją Dobrej Historii:

  • znalazły się na liście szkół opublikowanych na stronie eduentuzjaści.pl
  • otrzymają zaświadczenie o otrzymaniu tego wyróżnienia
  • mogą oznaczać graficzną sygnaturą „Szkoła z Lekcją Dobrej Historii” swoje strony internetowe i materiały informacyjne.

Więcej na ten temat: http://eduentuzjasci.pl/szkolaldh

Od 17 – 18 października 2014r. miało miejsce w Sobieniach Królewskich pod Warszawą podsumowanie trzeciej i ostatniej już edycji konkursu „Lekcja dobrej historii”. Było to zarazem zakończenie projektu realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. Na trzydniowe spotkanie zaproszeni zostali laureaci wszystkich trzech edycji konkursu. Była tam również nasza nauczycielka historii p. Barbara Sowa, która została nagrodzona podczas dwóch edycji – jest więc podwójną laureatką konkursu. W trakcie spotkania nauczyciele dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu historii oraz wzięli udział w warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez ekspertów Pracowni Historii IBE. W tym roku tematem przewodnim była „Wieloperspektywiczność w nauczaniu historii”.

Fotorelacja ze spotkania: http://eduentuzjasci.pl/konkursldh.html

eduentuzjasci-2014Zwieńczeniem spotkania było międzynarodowe seminarium „Jak uczyć historii w różnorodnym świecie? Europejskie doświadczenia i wnioski dla nauczycieli i edukatorów w Polsce” zorganizowane przez IBE w Hotelu Sobieski w Warszawie. W seminarium uczestniczyli eksperci, laureaci i europejscy goście:

Jonathan Even-Zohar – dyrektor Euroclio, europejskiej sieci nauczycieli historii, koordynator projektów edukacyjnych w Bułgarii, na Cyprze i w krajach byłej Jugosławii;

Mire Mladenovski – nauczyciel w szkole podstawowej, ekspert w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu, akredytowany trener nowoczesnego nauczania historii, redaktor aplikacji internetowych EUROCLIO HISTORIANA, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Historii Macedonii;

Neil Johnston – nauczyciel historii w Glasgow, członek komitetu sterującego Szkockiego Stowarzyszenia Nauczycieli Historii.

Skip to content