Młodzież dla seniorów – Wigilia w Zespole Szkół w Siedliskach.

19 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół w Siedliskach panował uroczysty nastrój. Zajęcia zakończyły się wspólnym kolędowaniem, życzeniami oraz występem zespołu teatralnego z klas III Gimnazjum. Po lekcjach rozpoczęły się przygotowania do Wigilii dla Seniorów, zaplanowanej na godzinę 14:00.

Spotkanie to jest co roku ważnym wydarzeniem dla szkoły i środowiska. Starsi ludzie chętnie biorą w nim udział. W tym roku spotkało się w hali sportowej naszego zespołu szkół ponad 100 osób.

Uroczystość co roku przygotowują panie: Elżbieta Bek i Małgorzata Bogusz przy współpracy Rady Rodziców. Od kilku lat do organizacji uroczystości przyłączają się uczniowie gimnazjum. Grupa gitarzystów pod patronatem pana Józefa Orłowskiego śpiewała kolędy i pastorałki. Uczniowie klas III zaprezentowali przedstawienie jasełkowe – w tym roku gimnazjaliści przygotowali „Jasełka współczesne”. Aktorom patronowali wychowawcy Krystyna Stec – Rafa i Paweł Szura.

Po zakończonych jasełkach głos zabrali: Dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach – Wiesław Job oraz honorowi goście – przedstawiciele lokalnych władz: Burmistrz Bobowej – pan Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Stanisław Tabiś oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Kotowicz.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Pani Zdzisława Iwaniec – Sekretarz Urzędu Miejskiego oraz Pani Ewa Truchan – członek Rady Miejskiej w Bobowej.

Następnie wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia, połamali się opłatkiem i zostali zaproszeni na obiad przygotowany przez panie z Rady Rodziców.

Seniorzy opuszczali szkołę w miłej atmosferze, obdarowanie drobnymi upominkami świątecznymi. Wyrażamy nadzieję, że odwiedzą nas znowu w przyszłym roku.

Krystyna Stec – Rafa

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6094588222949741921?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content