Pierwsza wycieczka klasy Ib

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 8 czerwca 2021 klasa I b z wychowawczynią Magdaleną Przetacznik oraz Mariolą Ligęzą wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę klasową. Celem był Szymbark, a w nim zajęcia w kasztelu, warsztaty ekodizajnu i zwiedzanie skansenu.

Pięknie położony, malowniczy kasztel bardzo się podobał, a ciekawa opowieść pani przewodnik przybliżyła dzieje zamku, jego eksponaty oraz różne inne niezwykłe  informacje np. o sposobach jego obrony oraz o nietoperzach zadomowionych na strychu.

Warsztaty plastyczne okazały się być inspirującą formą spędzenia czasu. Powstały pięknie zdobione torby wielorazowego użytku, które dzieci planowały dumnie nosić lub podarować mamom.

Chałupy i zabudowania gospodarcze, w których niektórych eksponatów  można było dotknąć, również cieszył się powodzeniem. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat wiejskiego życia, a pani przewodnik uzupełniała ją o nowe fakty i informacje.

Pierwszakom najbardziej podobał się plac zabaw, w którym wiejskie urządzenia znalazły nowe zastosowanie. Była karuzela z balii, tunele z beczek, drewniany labirynt, równoważnie itp.

Magdalena Przetacznik

Skip to content