Sukces naszych uczennic w Małopolskim Konkursie Czytelniczym ,,Czytam, znam, rozumiem”

Uczennice naszej szkoły Kinga Kowalska z kl. VIII i Nicola Barczyk z kl. VIIb odniosły duży sukces w Małopolskim Konkursie Czytelniczym ,,Czytam, znam, rozumiem” organizowanym przez III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty przy współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z instytucjami: Zakładem Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.

Konkurs ma zasięg wojewódzki. W roku szkolnym 2020/2021 nie było ustnego etapu  ze względu na sytuacje epidemiologiczną. Konkurs przeprowadzony został w II etapach: I etap – szkolny (eliminacje pisemne), II etap –wojewódzki  (eliminacje pisemne). Zmagania uczestników na etapie wojewódzkim oceniała Komisja konkursowa złożona z członków Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie; pracom komisji przewodniczyła prof. dr hab. Teresa Wilkoń.

Kinga Kowalska została LAUREATKĄ konkursu uzyskując ponad 80% możliwych do zdobycia punktów, natomiast Nicola Barczyk uzyskała tytuł FINALISTKI konkursu.

Etap wojewódzki odbył się on-line 9 czerwca 2021r. Pierwsza część konkursu miała charakter testowy przeznaczony na 35 min., drugą częścią były zadania argumentacyjne, a na udzielenie na nich odpowiedzi było przewidziane 45 min. Dziewczyny musiały wykazać się perfekcyjną znajomością arcydzieł polskiej literatury: ,,Pana Tadeusza”, „Krzyżaków” oraz „”Balladyny”. Opiekunem naukowym uczennic była pani bibliotekarka mgr Mariola Ligęza.

tekst: Mariola Ligęza, fot. Barbara Sowa

Skip to content