Śladami Króla Jana III Sobieskiego

Wędrówką krakowskimi śladami króla Jana III Sobieskiego rozpoczęła swoją wycieczkę grupa gimnazjalistów klas I i II. Wczesnym rankiem 24 października wyruszyli do Krakowa pod opieką swoich nauczycieli pana Pawła Szury i pań Krystyny Stec-Rafa, Elżbiety Ligęza i Barbary Sowa.

Na umówionym miejscu obok Kościoła Mariackiego czekali już przewodnicy, by poprowadzić spragnionych wiedzy i wrażeń uczestników wycieczki. Młodzież z wielkim zaciekawieniem oglądała miejsca związane z królem Sobieskim i słuchała opowieści przewodników, z którymi przeszła trasę od Rynku Głównego do Wawelu zwiedzając po drodze kościół św. Anny, Collegium Maius, kościół o.o. Dominikanów i wreszcie Katedrę na Wawelu. Nie zniechęcali się pogodą, która w Krakowie tego dnia była pochmurna i wietrzna.

Ta krótka wycieczka po Krakowie, pełna opowieści o królu-bohaterze, była doskonałym wstępem do seansu kinowego, jaki zaplanował dla nich organizator wycieczki p. Paweł Szura. Film „Bitwa pod Wiedniem” wzbudził w nich mieszane odczucia. „Film średni, mało ciekawy i słabe efekty specjalne. Zwiedzanie podobało mi się bardziej. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca i pani przewodnik interesująco o nich opowiadała.”, „Według mnie był bardzo dobry i interesujący. Można było zobaczyć znanych polskich aktorów i podziwiać ich grę.”, „Film był dobry i efektowny.”, „Film mnie trochę zawiódł, bo początkowo był nudny. I mogli bardziej się postarać kręcąc sceny batalistyczne.” Pełni wrażeń wrócili do domu snując plany na kolejną udaną wyprawę.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/5804377620982719313?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content