Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych 12.06.2017

Nasi przedstawiciele – delegacja uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym pod opieką p. Barbary Sowy – wzięli dziś udział w spotkaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych, które miało miejsce w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wzięło w nim udział prawie 600 dzieci i młodzieży ze szkół z całej diecezji wraz z katechetami, dyrektorami szkół i nauczycielami. Spotkanie rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej. O godz. 11:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, który również skierował do młodych ważne przesłanie. Biskup ordynariusz przypomniał słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane w Tarnowie w 1987r. podczas beatyfikacji Karoliny: „Czyż święci nie są po to, ażeby nas zawstydzać? Czasem potrzebujemy takiego zawstydzenia”. Zwrócił też uwagę na to, że pierwsze litery włoskich słów Giovanni Paolo Santo (Jan Paweł Święty) tworzą znany wszystkim skrót GPS. A święci to również ci, którzy powinni wskazywać drogę. Biskup Andrzej Jeż, który obchodził dziś 29 rocznicę święceń kapłańskich, wyraził swoją radość z przebywania w tak licznym gronie młodego Kościoła, który zgromadził się na wspólne spotkanie w sanktuarium błogosławionej

Więcej zdjęć na stronie internetowej gościa niedzielnego: LINK

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6431753582398235297?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

Skip to content