Turniej w Warcaby

Dnia 12 marca odbyły się ostatnie- finałowe rozgrywki w warcaby. Przez trzy kolejne miesiące dwa razy w tygodniu na dużych przerwach uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w partiach gry w warcaby. Nagrodą za zwycięstwo w turnieju były słuchawki HEADSET PC3 CHAT ufundowane przez pana Pawła Szurę.

W pierwszym etapie zagrało 48 uczestników: 23 uczniów szkoły podstawowej oraz 25 gimnazjalistów. Turniej odbywał się systemem pucharowym i 24 osoby, które zwyciężyły swoje partie przeszło do kolejnego etapu. W losowaniach ustalane były pary rozgrywające kolejne mecze.

Do półfinału rozgrywek dotarli:

  • Marszał Rafał z klasy VI
  • Marszał Paweł z klasy IIIa
  • Grzesiak Karolina z klasy V
  • Wagner Krystian z klasy IIIa
  • Fryczek Przemysław z klasy V
  • Kobaka Kinga z klasy V

W finale wzięły udział trzy osoby. Rozegrały między sobą mecze, które były punktowane. Zwycięzca miał najwięcej punktów.

Oto lista finalistów rozgrywek w warcaby w Zespole Szkół w Siedliskach:

  • 3 miejsce Karolina Grzesiak
  • 2 miejsce Kinga Kobaka
  • 1 miejsce Paweł Marszał

GRATULUJEMY!

Rozgrywki w warcaby przeprowadziła Magdalena Przetacznik z biblioteki szkolnej. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będą wzbudzały równie duże emocje.

Skip to content