Wigilia dla Seniorów

Już tylko cztery dni dzieliły  nas do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, a  w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach zapanowała świąteczna atmosfera. Tego dnia 20 grudnia 2017 roku o godzinie 14.00 rozpoczęła się  Wigilia dla Seniorów, tradycyjnie przygotowywana w naszej szkole przez Radę Rodziców.

Na spotkaniu było nam miło gościć zaproszonych  seniorów, emerytowanych nauczycieli oraz  przedstawicieli  władz  samorządowych  w osobach: Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, sekretarza Urzędu Miasta Zdzisławy Iwaniec, Przewodniczącego Rady Miasta  Stanisława Tabisia, Sołtysa Siedlisk Zdzisława Górki, radnych wsi Siedliska Marii Zarzyckiej i Ewę Truchan oraz ks. Pawła Zawiślana. Gości przywitali przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Fryczek i dyrektor szkoły Wiesław Job.

Część artystyczną  w tym roku przygotowały klasy  IV a i IV b z pod kierunkiem wychowawczyń: Magdaleny Przetacznik oraz Jolanty  Forczek. Mali aktorzy pięknie odegrali scenki z tradycyjnych jasełek, a przedstawienie uświetniły występy muzyczne uczniów grających na instrumentach oraz taniec aniołów przygotowany przez panią Bożenę Tarsę.

Ostatnią część spotkania stanowił smaczny poczęstunek przygotowany przez Rodziców oraz rozmowy przy stole. W nastroju zadumy, refleksji i kolęd wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Tą cześć Wigilii uświetnił występ zespołu starszych uczniów z naszej  szkoły, którzy pięknie zagrali i śpiewali kolędy.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6503120506691606481?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content