Wycieczka do Krynicy klasy 2b

8 października 2021 klasa 2b z wychowawczynią Magdaleną Przetacznik oraz panem Pawłem Szurą udała się na wycieczkę do Krynicy.

Jesienny dzień, początkowo zimny i mglisty, zmienił w ciepły i słoneczny. Program wycieczki rozpoczęła oczywiście wizyta w Głównej Pijalni, gdzie wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Zdrojowej. Następnie udaliśmy się na spacer po Górze Parkowej: dotarliśmy do stawu, gdzie nakarmiliśmy ziarnami łabędzie i kaczki, do Leśnego Sanktuarium Maryjnego oraz do urokliwych drewnianych altanek. Przy zejściu obejrzeliśmy pozostałości po torze saneczkowym oraz remontowaną kolejkę na Górę Parkową. Spacer po kolorowym krynickim deptaku prowadził przez Pijalnię Jana, Stary Dom Zdrojowy, obok Muzeum Nikifora, oglądaliśmy taniec wody w fontannach, pomniki osób związanych z Krynicą: Jana Kiepury, Bogusława Kaczyńskiego. Rozmawialiśmy z policjantami, którzy pochwalili nas  za bezpieczne poruszanie się po mieście. Byliśmy także w Parku Słotwińskim, którego atrakcją jest sporej wielkości tężnia solankowa, do której woda przywożona jest beczkowozami z kopalni soli w Bochni.

Muzeum Zabawek zgromadziło około 3 tysiące światowej klasy eksponatów z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80. XX wieku. Podróż do świata dawnych zabawek okazała się niezwykle atrakcyjna, opowieści o klockach, lalkach, pluszakach były bardzo ciekawe. Można było samemu uruchomić kolejkę, obejrzeć bajkę na projektorze, ubrać lalki, a nawet zagrać  w dawne gry np. Super Mario Bros.

Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Siedlisk. Złota polska jesień w Krynicy była piękna, z przyjemnością będziemy wspominać ten wyjazd.

 

Magdalena Przetacznik

 

 

Skip to content