Dzień Dziecka w klasie Ib

Jak wesoło i ciekawie spędzić swoje święto?  Dzieci z klasy Ib z okazji Dnia Dziecka udały się do OSP w Siedliskach oraz na ognisko klasowe.

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania w remizie w Siedliskach. Czekali tam na nas strażacy: Michał Wojna, Adam Bajorek oraz Kazimierz Libront wraz z komendantem panem Józefem Magierą, który umożliwił nam zajęcia. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o pracy strażaków: komu pomagają i w jaki sposób, jaki sprzętem się posługują, jak są ubrani, gdy jadą z pomocą, a także czy rzeczywiście ściągają koty z drzewa oraz jak ratowali sowę 🙂 Można było dotknąć strażackiego ekwipunku, a nawet trzymać strażackiego węża, z którego lała się woda. Ciekawi mogli siąść w kabinie kierowcy, sprawdziliśmy także, że w wozie strażackim zmieści się cała klasa. Tak, jak Wojtek z lektury, wielu uczniów planuje teraz zostać strażakami, by pomagać  wszystkim w potrzebie. Jeszcze raz dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Następnie podziwiając  widoki udaliśmy się do domu Zuzi, bo właśnie u niej odbywało się ognisko. Czekała na nas jej mama oraz rodzeństwo i szczeniaki. Wszyscy samodzielnie upiekli swoją kiełbaskę (lub kilka), zrobili grzankę z chleba na ognisku. Potem przyszedł czas zabawy na trampolinie, gry w piłkę, zabawy w chowanego. Było gwarno i wesoło. Wszystkim smakowały również lody.

Był to niezapomniany dzień.

Magdalena Przetacznik

Skip to content