Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania to święto, które ma w naszym kraju już  13-letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto ma na celu promocję książki i głośnego czytania. Czytanie na głos rozwija wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Również w naszej szkole 1 października w oddziale przedszkolnym w grupie pięcio- i sześciolatków odbył się Dzień Głośnego Czytania. Na zaproszenie biblioteki szkolnej do przedszkola przybyli rodzice aby wziąć udział w tej akcji. Mamy zostały powitane przez swoje dzieci pięknie zaśpiewaną piosenką. Następnie zapoznano rodziców z badaniami naukowymi „dlaczego tak ważne jest czytanie dzieciom 20 minut dziennie, codziennie”. Mamy, zachęcane przez swoje dzieci czytały im bajki a dzieci oklaskami dziękowały za wspólnie spędzone chwile. Na koniec dzieci zostały poczęstowane cukierkami a mamy zaproszone do kolejnego głośnego czytania.

 

 

Skip to content